Základna Lipnice

Zákaznické informace platné pro sezónu 2019

Základna se provozuje v sezóně květen – říjen. Součástí pobytu je nabídka stravování.

Objednávky na pronájem přijímá výhradně ústředí ČTU ustredi@tabornici.cz, vedoucí ústředí Tereza Urbancová tel. 737 442255

A něco o nás…

Tábornická základna ČTU se nachází v nádherné krajině Českomoravské vrchoviny, v místě zvaném Vlčí hrdlo, v bývalém lomu Na Hřebenech poblíž Lipnice nad Sázavou. Je to romantické místo obklopené lesy a skalami starých zatopených lomů.

Výstavba základny probíhala v letech 1965–1969 a otevřena byla v červnu 1970. Budovy základny jsou dílem architekta Jaroslava Vaculíka, jednoho z posledních poválečných českých žáků Le Courbusiera. Tento architektonický skvost, charakterizovaný jako ukázka organické architektury, se řadí mezi špičková díla české architektury minulého století.

Základna má k dispozici 20 dvoulůžkových chatek, 4 lůžková chatka  a 3 ložnice v hlavní budově s kapacitou 14 lůžek. Hlavní budova stojící na hraně zatopeného lomu slouží jako jídelna a společenský sál. Hygienický trakt a komunikace jsou upraveny i pro potřeby paraplegiků. K dispozici je sauna, hřiště a sportovní náčiní.