čtu

Tábornický betlém

Ahoj kamarádi! Blíží se čas vánoční a Jihočeská oblast připravila pro své členy vánoční, tábornický betlém ve kterém se Ježíšek narodil v útulném teepee uprostřed zasněžené krajiny. Ať vám naše dioráme pomůže naladit krásnou vánoční atmosféru. Dioráma si můžete dotvořit podle svého, například vybarvit figurky, osvítit a pomalovat teepee a jako sníh použít třeba krupici. Betlém můžete stáhnout na této adrese a vytisknout na vaší tiskárně.

30 let ČTU

Ahoj kamarádi!
Rok 2020 bude pro ČTU rokem oslav. Rokem kdy slavíme 30 let od znovuobnovení naší skvělé organizace :)

A jelikož 30 let je již pěkná řádka let, rozhodli jsme se toto jubileum náležitě oslavit.

Pro tuto příležitost jsme vytvořili stránku vyroci.tabornici.cz , kde postupně můžete vidět, co všechno chystáme.

Těšíme se na vás na Setkání v lesích na TZ Lipnice!

Stanovy a název

Stanovy ČTU platí pro všechny organizační jednotky ČTU. Pokud si pobočný spolek vytvoří a schválí vlastní Stanovy, musí být v souladu s ustanoveními Stanov ČTU.

Strukturu názvu organizačních jednotek popisují Stanovy ČTU v Článku VII., v bodech 7.1.1 a 7.1.2., konkrétně:

„ČTU zakládá organizační jednotky, které jsou oprávněny jednat svým jménem s názvem „Česká tábornická unie (nebo zkráceně „ČTU“)“ a specifikací jednotky a lokality a dodatkem „p. s.“ 

ČTU slaví 30. narozeniny

V sobotu 27.1.1990 se v Molákově sále Domu železničářů sešli představitelé táborníků ze všech českých krajů a obnovili činnost ČTU po jejím zrušení v roce 1969.
V pondělí 27.1.2020, přesně 30 let poté, jsou táborníci stále činní a pokračují v tradici našich zakladatelů shrnutou v mottu Příroda, přátelé a mnohem víc.