Hlášenky! Tábornická základna! Nový web! E-shop!

Ahoj kamarádi!

Dnešní aktualita má dvě části. V první informujeme o změnách v hlášenkách. Ve druhé představíme novinky v online prostředí České tábornické unie.
 

TÁBORY

Všechny vás určitě zajímá jak to bude letos s tábory. Situaci stále řešíme, dle slov ministra zdravotnictví by mělo být jasno v tomto týdnu :) Do té doby můžeme jen spekulovat a doufat... 

Hlášenky

Novinka – vzhledem k nejasným pravidlům pořádání letošních táborů kvůli koronaviru posunujeme termín doručení hlášenek na ústředí na 31.5.2020.

Novinka – letos poprvé testujeme variantu elektronické hlášenky tábora. Stávající papírové hlášenky zůstávají v platnosti, využití elektronické hlášenky je dobrovolné
Pokud je již hlášenka na oblast zaslána, nevadí, když vyzkoušíš i elektronickou variantu, ušetříš tím práci oblasti i ústředí
 

KDE NAJDU ELEKTRONICKOU HLÁŠENKU?

Hledáš něco? Začni na Základně!
https://zakladna.tabornici.cz/hlasenka-tabora 
 

TERMÍN PODÁVÁNÍ?

Systém podávání hlášenek bude otevřen od 2. do 25.5.2020
 

JAK NA TO?

Do kolonek formuláře vyplníš údaje stejně jako v dosavadní hlášence. Všechny kolonky v hlášence je třeba vyplnit, vycházejí z požadavků MŠMT. Po odeslání na zadaný email hlavního vedoucího tábora přijde pdf hlášenky. Údaje zkontroluješ a poté odešleš podepsanou hlášenku na svou oblast k potvrzení. 

Možnosti podpisu:

  • vytisknout, orazítkovat a zaslat tradiční cestou na tvou oblast;
  • vytisknout, orazítkovat, naskenovat a zaslat na oblast emailem;
  • statutární zástupce OJ pořádající tábor podepíše hlášenku elektronicky a pošle na oblast emailem;
  • odeslat na oblast prostřednictvím datové schránky OJ pořádající tábor.

 

CO JE OJ?

Organizační jednotka ČTU, tedy tábornický klub, trampská osada nebo velká rada pořádající tábor. Pokud pořádá tábor oddíl bez IČ, je pořadatelem Velká rada oblasti.
 

CO KDYŽ TO ZKAZÍM?

Nevadí, pošleš prostě formulář znovu.
 

CO KDYŽ MI NEPŘIJDE HLÁŠENKA DO MAILU?

Nejprve prohledej spam. Pokud tam mail nebude, kontaktuj Turba propagace@tabornici.cz 

 

ZPRACOVÁNÍ NA OBLASTI?

Může se stát, že některé hlášenky přijdou dvakrát nebo s opravovanými údaji od zadávačů, je třeba kontrola a promazávání dat.

Systém distribuce údajů na ústředí je stejný, oblast všechny došlé hlášenky zkontroluje, potvrdí a originály odešle na ústředí.

Možnosti potvrzení hlášenek táborů VR oblasti:

  • klasicky poštou;
  • emailem naskenované s podpisem a razítkem VR oblasti;
  • emailem s elektronickým podpisem statutárního zástupce VR oblasti;
  • nebo prostřednictvím datové schránky VR oblasti.

Vzhledem k dnešnímu datu je pravděpodobné, že už jste na oblasti hlášenky v papírové formě odeslali. Ústředí ušetříte spoustu práce tím, když údaje z nich naťukáte do systému, ale je to dobrovolné – podstatné je dodržení termínu doručení zkontrolovaných a kompletně vyplněných hlášenek na ústředí do 31.5.2020.

 

ZPRACOVÁNÍ NA ÚSTŘEDÍ?

Kopie každé hlášenky je odesílána také do centrálního seznamu, který je po další kontrole odesílán na MŠMT.

Dodání seznamu plánovaných dotovaných táborů je jednou z podmínek využití dotací z MŠMT. Navzdory nejisté situaci se termín odevzdání tohoto seznamu neposunul, takže konec května je hodně na hraně, proto ho prosím dodržte.

Předpokládáme, že v polovině května budou známy podmínky pořádání letních táborů. Budeme vás informovat.

 

TÁBORNICKÁ ZÁKLADNA!

Vždycky jste si přáli místo, kde naleznete veškeré informace a dokumenty, které potřebujete pro svou činnost na jednom místě? Tak nyní vám tento sen konečně splníme :) 
Představujeme vám TÁBORNICKOU ZÁKLADNU, kterou naleznete na https://zakladna.tabornici.cz.

Již nyní na Základně naleznete důležité dokumenty a informace, ale rozhodně to ještě není vše a postupně budeme Základnu dále a dále plnit. V plánu máme například rezervační systém základen, burzu táborových rekvizit, metodiky pro vzdělávání a spoustu dalších a dalších informací.

 

MÁME E-SHOP!

Spolu se Základnou spouštíme i Tábornický e-shop, na kterém již nyní naleznete spoustu nových motivů nejen na trička, ale nově najdete v naší nabídce i mikiny. E-shop naleznete na adrese https://eshop.tabornici.cz.
Objednávat můžete do 24.5., následně započneme s výrobou a objednávání bude až do podzimu uzavřené. Platba je možná bankovním převodem a dopravu si můžete vybrat buď Zásilkovnu, osobní odběr a nebo to na Nejvyšší radě pošleme po zástupci vaší oblasti :) 
Věříme, že se vám nové motivy budou líbit a obohatí váš šatník!

 

TÁBORNÍCI V NOVÉM KABÁTU

A jelikož jsme e-shop i základnu oblékli do nového kabátu, nemohli jsme opomenout i náš hlavní web, který dostal nový vzhled :) Adresa zůstává stejná: https://tabornici.cz
Web jsme upravili tak, aby cílil na potenciální nové členy, i stávající nové členy a jejich rodiče a propagoval naši činnost na veřejnosti.
 

MÁTE NÁPADY / PŘIPOMÍNKY?

Pokud máte jakékoliv připomínky k novinkám, něco vám na webech chybí a nebo nás chcete třeba jen pochválit, napište nám na adresu propagace@tabornici.cz

Zároveň omluvte tento víkend případné chybky a výpadky, stále na stránkách pracujeme a zdokonalujeme je :)

Věříme, že všechny nové weby opět trochu posunou ČTU, aby byla více vidět na veřejnosti a zároveň pomohou všem našim členům při jejich boji s byrokracií :)

Závěrem bychom vám chtěli popřát, ať se vám všem daří, ať jste hlavně zdraví a ať máte neustále slunce nad hlavou.

Turbo, Lenka a Terka